| xon3 a întrebat:

Salutare. Detin un pc de prin 2007 asa.Am procesor Intel core 2quad 2.86 ghz, placa video nVIDIA gtx 280 1 gb, sursa 1000w, 8gb rami ddr2.La un an dupa achizitia acestuia am intampinat o problema cu niste puncte colorate asa numite artefacte din cate stiu care imi apar cand intru in jocuri, prima data mi.a aparut cand am jucat spiderman web of shadows.Va rog spuneti.mi ce as putea sa fac. Eu as crede ca ar fi de la placa video.Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| EEdwardd a răspuns:

Placa video probabil are rateuri, micsoreaza grafica si vezi daca intampini aceleasi probleme, daca da, probabil va trebui schimbata cat de curand.