| Dumixt a întrebat:

Salutare, doresc sa ma apuc de serverul ro-rp de samp dar nu reusesc sa trec de textul, grila ajutati-ma va rog, uitati intrebarile.
Metagamingul semnifică...
Piratarea jocului GTA San Andreas.
Folosirea informațiilor IC în acțiuni OOC.
Folosirea informațiilor OOC în acțiuni IC.
Care este metoda corectă pentru a obține ajutorul unui administrator în joc?
Prin a da un anunț (/ad, /cad).
Folosind comenzile /report sau /re.
Vorbind OOC, astfel încât acesta să vadă.
Ai voie să omori un jucător după ce l-ai jefuit dacă acesta ameninţă că sună la poliţie?
Da.
Acesta nu are voie să sune la poliţie.
Nu.
Comanda /cad se foloseşte doar dacă...
Nu vrei să le apară celorlalţi jucători numărul tau de telefon.
Doreşti să vinzi un bun personal (maşină, casă etc)
Doreşti să faci reclamă unei afaceri
Ai voie să foloseşti termeni precum "full v5" sau "0 accidente" într-un anunţ (/ad)?
Depinde de modelul maşinii pe care îl vând.
Da.
Nu.
Este permis bunny hop-ul pe acest server (adică să sari pentru a merge mai repede)?
Da, doar atunci când vrei să scapi dintr-o urmărire sau o altercație.
Nu, aceasta este o modalitate non-roleplay de a te deplasa mai repede.
Da.
Ce înseamnă Ninja Jack? Este permis așa ceva pe server
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Este permis.
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Nu este permis.
Atunci când faci roleplay de ninja. Este permis.
Aveţi voie să faceţi car surf?
Doar pe biciclete şi în maşinile care permit asta (Yosemite, Picador, Bobcat etc)
Nu, niciodată.
Da, în toate situaţiile.
Ai voie să faci o acţiune ilegală într-o zonă publică între orele 06:00 şi 22:00?
Nu.
Da.
Doar în spitale.
Ai voie să foloseşti emoticoane ( "happy", "sad", "tongue" etc) când vorbeşti prin SMS-uri cu cineva?
Doar după ora 23:00.
Nu.
Da, şi în viaţa reală se poate.

1 răspuns:
| EdyBoboc a răspuns:

Salut! Înainte de toate, serverul are vreun vreo secțiune unde este regulamentul și acolo sunt răspunsurile la aste întrebări (https://www.ro-rp.ro/forum/index.php?/topic/98384-regulament-server/ ). Te ajut și eu:
1. c)
2. c)
3. c)
4. c)
5. b)
6. (cred că e NU)
7. a)
8. a)
9. a)
10. (cred că e C)
Citește regulamentul pentru a fi sigur de răspunsurile mele