| CocieruDan a întrebat:

Cer ajutorul sampistilor.
Care este definiția termenului NON-RP Fear?
Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni în urma cărora, în viața reală, nu aș avea nimic de câștigat.
Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni pe care, în viața reală, nu aș avea curaj să le fac.
Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni în urma cărora voi avea de câștigat.
Comanda /cad se foloseşte doar dacă...
Doreşti să faci reclamă unei afaceri
Nu vrei să le apară celorlalţi jucători numărul tau de telefon.
Doreşti să vinzi un bun personal (maşină, casă etc)
Ai voie să faci tapping pentru a merge mai repede cu motorul?
Nu.
Doar în urmăririle cu LSPD.
Da.
Ai voie să abuzezi sexual de cineva (prostituţie, viol etc)?
Doar cu acordul OOC al ambelor părţi.
Nu.
Da.
Metagamingul semnifică...
Folosirea informațiilor IC în acțiuni OOC.
Piratarea jocului GTA San Andreas.
Folosirea informațiilor OOC în acțiuni IC.
Aveţi voie să faceţi car surf?
Doar pe biciclete şi în maşinile care permit asta (Yosemite, Picador, Bobcat etc)
Da, în toate situaţiile.
Nu, niciodată.
Ai voie să scrii OOC pe un chat IC?
Da, atât timp cât folosesc parantezele (( şi )).
Da.
Nu.
Poţi înşela un jucător de maşini/afaceri/case?
Da.
Doar cu permisiune.
Nu.
Este permis bunny hop-ul pe acest server (adică să sari pentru a merge mai repede)?
Da, doar atunci când vrei să scapi dintr-o urmărire sau o altercație.
Nu, aceasta este o modalitate non-roleplay de a te deplasa mai repede.
Da.
Ce înseamnă Ninja Jack? Este permis așa ceva pe server
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Este permis.
Atunci când îi furi cuiva mașina forțat, fără roleplay doar apăsând pe F sau Enter. Nu este permis.
Atunci când faci roleplay de ninja. Este permis.

1 răspuns:
| AnimeROuriS3254 a răspuns:

Cel mai nou si de durata server de samp, cu GM unic TRUCKING, din Romania!
Server-ul este recent deschis, insa avem in jur de 15-20 jucatori zilnic!

Detalii server

Owneri/Owners: Heike/Nonu.
Mod/Mode: Trucking
Harta/Map: San Andreas/New maps
Forum: -----

IP: 188.212.102.217:7777
Jucatori : 20/50

Anul lansarii: 2021 - prezent

- Sistemele serverului/Server Systems:
- Sistem case dinamice
- Sistem Administratori
- Sistem playeri VIP(helperi)
- Sistem al statisticilor jucatorului
- Sistem mesaje private
- Sistem animatii
- Sistem reguli + bonus dupa ce le citesti
- Sistem inregistrare-conectare
- Sistem anti-flood
- Sistem ban
- Sistem kick
- Sistem anti-spam
- Sistem ignorare mesaje personale
- Sistem flip
- Sistem rankuri(ale joburilor)
- Sistem comenzi
- Sistem top
- Sistem jail(inchisoare)
- Sistem freeze
- Sistem de record al jucatorilor/Record System
- Sistem Radio
- Sistem vehicule dinamice
- Sistem panouri publicitare/Billboards System etc.
- Sistem misiuni bonus
- Sistem apartamente
- Sistem prieteni/Friends system(avantaje: pm, teleport)
- Sistem case dinamice/Dynamic house system: General Commands: /gohome, /housemenu
- Sistem afaceri/Business System: General Commands: /gobus, /busmenu
- Admin System: General Commands: /acmds, /admins.
- V.I.P System: General Commands: /vcmds, /vips.
- Statistics System: General Commands: /stats
- Commands System: General Commands: /cmds
- Rules System: General Commands: /rules
- Billboard System: General Commands: /call(223), /mybillboard