| zapartangabi a întrebat:

Salutare,la Stumblegays am incercat sa achizitionez ceva din shop, dar la moneda imi apare GHS in loc de RON si imi da eroare cand vreau sa efectuez plata. Stie cineva cum sa fac sa imi apara RON ca sa pot plati?

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Devreme ce nu e magazin romanesc nu poti plati in ron! Fa-ti cont paypal atasezi un card bancar la el iar paypal iti va converti lei in euro!

| zapartangabi explică (pentru lpavel):

Nu cred, la mine pe telefon cand intru in shop imi apare in RON, problema e pe tableta baiatului, acolo apare in GHS. Dar nu stiu ce sa fac ca sa fie in ron si pe tableta!

| lpavel a răspuns (pentru zapartangabi):

Activeaza locatia tabletei, probabil este oprita iar pe net ii arata o locatie din care face parte acea moneda...