| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor!
Aceasta eroare imi apare si mie le S4 I9505, ce trebuie sa fac ca sa nu mai apara aceasta eroare!?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai pierdut eroarea pe drum?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu este de ras, vreau sa stiu cum sa recunoasca telefonul meu S4 I9505 cartela!

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa spune, fratele meu! Sa-nteleaga tot poporul. Ori sim-ul nu face contact cu lamelele din telefon ori cartela s-a dezactivat. Daca ai scos-o si ai bagat-o de cateva ori si tot nu merge du-te cu ea sa iti dea alta noua. La providerul la a carui retea esti. Ti se da alta si iti copiaza si contactele din cea veche in cea noua. La Orange este gratuit. Am patit-o si eu.

| WxRo a răspuns:

Ce eroare?

| GeorgyGeoClau a răspuns:

Daca te referi la aia cu sistemul UI, te duci in Magazin Play, dezinstalezi ultimul update la Google (acolo e problema), apoi te duci in setari la Magazin Play si dezactivezi actualizarea automata.

| anonim_4396 explică (pentru GeorgyGeoClau):

Ma refer la aia"cartela sim a fost scoasa", nu-mi recunoaste cartela sim!