| UnBaiatOarecare a întrebat:

Salutare.
Pe aceasta placa de baza http://www.emag.ro/......EJTSTBBBM/ merge acest procesor http://www.emag.ro/......DWLLXBBBM/
Scrie in descrierea placii de baza :Procesoare suportate:
Intel Core i3
Intel Core i5
Intel Core i7
Va rog ajutati-ma cine stie! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Merge uai, uita-te la socket. Descrierile alea sint bagate de omuleti carora li se rupe de ce fac. Iei si te uiti frumos pe site-ul producatorului daca vrei sa faci o treaba. Acuma intrebarea care se pune e de ce iei un procesor low-end de generatie anterioara si o placa de baza mid-range destul de scumpa? Iesi mai ieftin si peste ca performanta cu un G3220 si un H81M-S2PV. Le-am luat nevestei si se misca excelent, iar biosul placii de baza are optiuni pe care nu le-as fi asteptat de la o placa de baza/chipset low-end.

| UnBaiatOarecare explică (pentru KodrutZ):

Procesoru este doar temporar..pana in ianuarie k momentan nu am bani de i7.

| UnBaiatOarecare explică (pentru KodrutZ):

Ai putea sa imi faci si mie dupe site-uri un pc din piese pana in 23mil, care ar fi dupa tine ce-l mai bun te rog mult de toot!

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

P.S. Nu e neaparat cel mai puternic in banii astia, dar e cel mai echilibrat, rece si economic dpv al consumului pentru performanta pe care o ofera.