| Ghurgh a întrebat:

Salutare. Pe scurt, am un server de minecraft, un smp mai exact, unde ma joc cu niste prieteni si recent am facut si un server de discord unde persoanele pot aplica pentru a intra. dupa cateva zile a intrat un baiat, s-a jucat cateva ore iar apoi a inceput sa intre pe conturile altor membrii si sa le ia coordonatele bazelor, mai tarziu urmand sa le strice munca altora. I-am dat ban ip, dar tipu foloseste vpn si intra cu alte ip-uri si continua sa distruga cu conturi noi, etc. Acuma intrebarea e, aveti vreo idee cum as putea sa-l opresc? Recunosc ca nu prea cunosc atat de bine ideea asta de ban si ip-uri, in schimb cunoaste cineva si ma poate ajuta?

1 răspuns:
| ovidiumihai07 a răspuns:

E mai greu daca ai server cu crack (adica contruri care nu au fost cumparate), si sincer nu stiu cum ai putea sa rezolvi. Dar daca serverul tau e facut pentru oameni cu cont cumparat, atunci poti sa cauti un plug-in care adauga /register si /login ca si pe serverele mai mari. Ce foloseste el pentru a intra in conturile altora este probabil optiunea de.alt de pe wurst care te lasa sa adaugi profilul altor jucatori in jocul tau si sa intri de pe el cand acel jucator nu este online. Imi cer scuze daca nu ti-am dat o solutie, dar sper ca te-am ajutat sa intelegi macar ce face acest jucator.