| marius13k a întrebat:

Salutare, tocmai ce mi-am cumparat un ps4 slim si am niste intrebari, ar trebuie sa scot ps-ul din priza de fiecare data cand ma opresc din jucat? Si este ok sa ma joc in timp ce se incarca controller-ul?

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!

Nu este necesar să scoți consola din priză, după ce te-ai jucat, aceasta are un consum redus în stand-by, pe site-ul oficial este specificat consumul de 0.2W pentru standby (off): https://www.playstation.com/en-ro/legal/ecodesign/

Poți folosi gamepad-ul în timp ce îl încarci, fără probleme, nu are ce să se suprasolicite la el.

| anonynus2000145 a răspuns:

Salut, nu trebuie sa scoti ps ul din priza de fiecare data cand te joci deorece sursa poate sa se arda, il opresti pur si simplu din setarii cum dai si la pc shut down, si nu, nu are nici-o treaba daca iti incarci controller-ul cand te joci.