| Naiky3Run4 a întrebat:

Salut, de fiecare data cand opresc pc-ul si dupa ce se stinge il scot din priza. De obicei noaptea. Si dimineata cand il bag in priza se porneste singur...nu este nevoie sa apas pe butonul de pornire ca daca il bag in priza se porneste singur...De ce face asta?

Răspuns Câştigător
| nsilviu a răspuns:

Pentru ca asa este setat in Bios. Poti sa modific din setarile bios-ului adica cand porneste calculatorul apesi pe 'f2' sau 'del' ori la ce tasta iti intra tie in bios si pe la Advance ar trebui sa scrie Power On automatic.

5 răspunsuri:
| TheExpert01 a răspuns:

Asa face si al meu si am intrebat pe cineva si a spus ca doar calculatoarele Fujitsu si nu mai stiu care fac asa tu cred ca ai calculator dela si de asta...

| AxelBv a răspuns:

Este o setare in BIOS-ul lui sa reporneasca automat.

| nsilviu a răspuns:

TheExpert01 Ce ti-a zis acel cineva este o tampenia majoritatea calculatorelor au acesta configurare in bios, oricum uni oameni le scot din priza pentru ca ramne curent pe usb cand este alimentat si o sa ii se aprinda mouse-ul sau nu stiu ce lampa are pusa pe usb si acesta intrebuintare este in bios curent pe usb cand calculatorul este oprit

| gab0ru a răspuns:

Pai il scoti din priza pc in timp ce se inchide sau dupa ce s-a inchis? daca ca scoti cablul de alimentare inainte sa se inchida risti ca datele sa nu se salveze sau mai rau sa se arde sursa. sper ca te.am ajutat happy

| bogdanel466 a răspuns:

Pai sincer sa fiu nu am mai auzit pana la tine sa scoti pc-ul din priza seara. Nu il mai scoate si nu o sa mai ai problema asta ca doar nu consuma nimic daca e in priza. Bafta!