| rroobbeerrtt a întrebat:

Salutare TPU
Am cumparat ieri un card micro sd de 8gb l-am bagat in telefon Sony xperia miro si de exemplu descarc un joc dupa magazin play mi sse descarca in telefon.
Intrebarea este cum pot pune jocurile pe cardul de 8gb.am incecat sa le mut dar mah lasa sa le mut in memoria interna si dupa in telefon nu imi da pe nicaeri sa le mut pe cardul sd.
Dau funda care ma ajuta

1 răspuns:
| Zangetsu a răspuns:

Intra la setari, gestionare aplicatii si ar trebui acolo sa fie o optiune de mutare pe cartela SD.