| Moise_Marius_2000 a întrebat:

Salutare TPU, am o problema cand incerc sa schimb ip-ul pe Argentina cand incerc sa schimb regiunea pe steam imi zice :Trebuie să te autentifici într-un client Steam din această țară pentru a putea schimba țara.

Țara din care te-ai autentificat ultima dată în clientul Steam a fost: România

Nu îți vei putea shimba țara setată decât atunci când te vei autentifica pe Steam din această nouă țara.

1 răspuns:
| mastadont a răspuns:

Asta e. Trebuie să mergi în Argentina. Sau s-ar putea să reușești folosind un VPN, dacă găsești așa ceva care să îți arate locația ca fiind din Argentina.
Momentan steam îți vede tot un IP românesc.