| Anonimus222322222 a întrebat:

Am o problema. Mi-am luat de curand un gamepad serioux phantom 2500 si am incercat sa il fac cu xpadder dar cand intru in fifa cand apas pe joystickul din dreapta in sus se duce la stanga cand apas spre dreapa se duce in sus..si nu stiu ce sa ii fac! Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| AntonyoBoss a răspuns:

Salut,nici sa nu te gandesti ca e de la gamepad, e de la setari.Cand intri intr-un joc care se joaca cu gamepad-ul prima data intri la setari, si setezi toate controalele dorite, apasa pe o actiune din optiuni ca de exemplu,, kick''(la fifa)si dupa aceea apesi cu gamepad-ul ce buton vrei sa setezi controlul kick.Asa faci la toate actiunile din joc care vrei sa le schimbi. Daca de bea ai luat un gamepad o sa te descurci destul de greu, dar o sa inveti.S-ar putea in unele cazuri ca in joc sa nu existe optiuni ci in folderul cu jocul instalat, cauti acolo si gasesti setarile graficii etc si a controalelor. Daca nu iti merge intra in device-ul cu gamepadul si cauta optiunile, si vezi daca iti merg butoanele, toate gamepadu-rile au optiuni in care poati testa butoanele.Hai salut, sper ca te-am ajutat si daca ai neramuliri trimite-mi mesaj.

| Anonimus222322222 explică (pentru AntonyoBoss):

In fifa 11 am reusit sa il fac dar in fifa 13 nimic. nu gasesc nimic unde sa configurez controalele!