| RaduHack a întrebat:

Salutare TPU am si eu niste intrebari despre minecraft :

1..Cu ce hranesc un cal?
2. Un lup cu ce pot sa il aduc la mine acasa?
3. Cu morcovul de animal hranesc?
4. Exista magar la minecraft? sau mi s-a parut
ps: daca da spuneti-mi cu ce il pot hranii
Funda!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci:
1. calul il hranesti cu iarba, grau si alealalte: adica dai click dreapta cand le ai in mana.
2.deci te duci la lup cu carne, sau orice fel de mancare in mana, si dai click dreapta pe el, atunci iti face 3 inimioarre si o zgarda rosie si vine dupa tine si il pti duce si in casa unde vr.
3.cu morcovul nu hranesti nicun animal doar daca ai mod de animale si gasesti iepure si ii dai cu click dreapta morvoii din mana ta.
4.Nu, magarii nu exista in minecraft doar daca ai modul de animale care da elefant, si toate alea...dar daca ar fi. este un mister cu ce poate fii hranit pentru ca nu a stiut nimeni!
funda?