| Alex_Ian_1997 a întrebat:

.. Am si eu o problema. Mi-am instalat windows 7 recent pe pc. Aveam samp instalat, si imi mergea binisor, dar de cand mi-am instalat windows 7 merge chiar perfect, pana la un anumit punct... Mai multe detalii aici: http://forum.b-zone.ro/topic/268031-problema-samp/#entry 4053042.
Va rog ajutati-ma... Multumesc!

6 răspunsuri:
| KLiNK a răspuns:

Salut. Vad ca avem ceva in comun (amandoi jucam pe b-zone). Si eu am avut ceva probleme cu SAMP pe windows 7 si windows 8.1. SAMP este optimizat numai pentru XP. Dar eu am rezolvat problema: click dreapta pe iconita de la samp, properties, dai la compatibility si acolo va scrie: Run in compatibility mode for: si alegi Windows 98 (stiu ca pare o prostie dar la mine a mers). Setarile video se vor reseta dar le reglezi tu iar. happy

| KLiNK a răspuns:

In San Andreas original (nu samp) iti merge bine?
Inainte de Windows 7 ce windows aveai?

| Alex_Ian_1997 explică (pentru KLiNK):

Imi merge bine in San andreas single player. Aveam windows 8, dar nu mai vreau sa ajung la el.

| KLiNK a răspuns (pentru Alex_Ian_1997):

Hmm...imi poti spune configuratia pc-ului? Macar sa stiu daca este de la placa video sau de la Windows. Si daca vrei poti incerca sa optimizezi Windowsul: http://cristianls.ro/......ima-parte/
Nu esti obligat sa faci tot ce este acolo. Alegi ce vrei si ce crezi ca e mai bine.

| Alex_Ian_1997 explică:

Ok. Am sa încerc.