| Alecsu123 a întrebat:

Am si eu o problema pe care chiar nu stiu cum sa o rezolv si sper sa ma ajutati intr-un fel daca puteti. De ceva vreme mi-am instalat Age of empires 3 si nu stiu ce are de nu pot sa joc online. Am citit diverse comentarii si sfaturi, dar in zadar. Jocul nu este cumparat, ci copiat de la un prieten, nu am router ( spun asta pentru ca in majoritatea comentariilor citite anterior aparea problema router-ului ), jocul este,,up to date" si am incercat sa joc online pe GameRanger si de foarte putine ori a mers. De cele mai multe ori imi da mesaj,, Failed to join game!"

Acestea fiind spuse sper sa primesc un raspuns care sa-mi fie de ajutor. Va multumesc! happy

2 răspunsuri:
| PaulAndrei96 a răspuns:

Aceasta problema poate veni de la placa video.
Fara placa video nu iti merge nici un joc.
Daca ai placa video mica nu o sa-ti mearga toate jocurile dar acum depinde si de erroarea care iti apari cand incerci sa deschizi jocul da-mi add si mai vorbim pe mes voronsakya67@yahoo.com

| Alecsu123 explică:

Age of empires 3 merge sa-l joc fara nicio problema, dar NU online! Rareori cand face cineva host pe GameRanger se conecteaza cu succes la IP-ul respectiv. De cele mai multe ori imi apare eroarea de mai sus si anume,, Failed to join game!'' chiar daca procedura este aceeasi. Tin sa va spun ca este singurul joc cu probleme care imi face asemenea figuri!