| Teutzu9714 a întrebat:

As dori sa joc minecraft cu cineva dar nu stiu cum. mi-am facut un server dar el nu poate intra (ii zice Can't reach server).
Ce e de facut?
Este o alta solutie in afara de creearea unui server?!
Astept un raspuns concret
Multumesc!

4 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Ce versiune de MineCraft foloseşti?

Roagă-l pe prietenul tău să verifice adresa de server, trebuie să fie exact cum apare la tine (server name şi Server address).

Are cumva prietenul tău interdicţie pe IP (ban IP)?

A încercat cu "direct connect"?

| Teutzu9714 explică (pentru RomulusMilea):

Da, a incercat. Dar am omis ceva. Avem amandoi hamachi dar el nu se poate conecta la ip-ul meu (de hamachi)
Ce ar putea face?
Mie imi merge serverul

| Teutzu9714 explică (pentru RomulusMilea):

Sau nu stii vreun server gol pe care sa jucam numai eu si el? sau sa ma ajuti sa fac unul? (DACA stii)

| eryyk a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asa ca lui teutzu9714big grin...Si nu are ban pe ip prietenul meu ce mai e de facut in cazul asta?