| Rotaru_Andrey_1998 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar un laptop pentru jocuri. Ce imi recomandati? Bugetul este de maxim 30 milioane. MULTUMESC!

4 răspunsuri:
| Homoranu_Ottavio_1970 a răspuns:

Vezi ca au apatut niste laptopuri superbe Asus seria 550 cu placa video geforce gf720, sunt excelente din toate punctele de vedere, se misca extraordinar si costa putin. Bafta!

| ΣηJΦY a răspuns:

Laptopul nu este de gaming.Cumpara mai bine un PC

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns (pentru ΣηJΦY):

Salut. Te rog sa nu informezi gresit. sa te ajut eu.

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Buna, deci treaba este cam asa. Daca tu neaparat vrei laptop, ma bucu ca ai si un buget pe care te poti baza.

Treaba sta cam asa: Ai nevoie de un laptop pentru gaming care sa te si tina. Normal ca atunci cand il dunci in LOAD, o sa se incing, de aceea o sa iti dau niste modele de Laptopuri mai jos care ai putea juca cam tot ce este mai nou pe el + niste collpadurica sa pui sub el sa iti dea viata lunga.

Dupa cum urmeaza:

http://www.pcgarage.ro/......-720m-2gb/
(acest Lenovo este foare bun si stabil)

http://www.pcgarage.ro/......-740m-2gb/
(un alt Lenovo care sta bine pe piata la capitolul grafica.)

Indiferent de alegerea facuta pune acest collpad sub el:

http://www.pcgarage.ro/......lack-blue/

PS: Poti comanda tot de la pc Garage, eu acolo mi-am facut tot pc (7000 lei)sunt ok, la fel si cu garantiile nu fac jmecheri sa nu le repare sau ceva de genu. Firma serioasa recomand.

Dintre cele 2 Laptopuri mentionate mai sus eu as recomanda pe primul. DC? Si placa video este mai buna si procesorul. Sie este si mai rece el asa din fabrica.Dar nici cu al 2-lea nu ma dau in spate.

Sper sa te ajute. Stima.

Funda?