| alecs4900 a întrebat:

Azi vreau sa va intreb de ce imi face lag Minecraft-ul pe laptop-ul meu tinand cont ca am:
Procesor :Intel Pentrium Dual Core 1.73 Ghz
Ram: 2 Gb
Placa video :Intel 965 Express Chipset Family 386 Mb

Răspuns Câştigător
| Liposchi_Laurentiu_2000 a răspuns:

Din cauza placii video este prea slaba sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| TiberiuFasole a răspuns:

Ai destul de slab PC-ul, dar uite un sfat:
https://www.youtube.com/watch?v=Vl-pYv4xeZ0

Aici ai chestii FOOARTE importante, mie mi-a marit cu 50 FPS.

| CrappinMorth a răspuns:

Nu e din cauza placii video, e din cauza tuturor componentelor pe care le ai. Pentium DC 1.73? Vai de capu' tau, laptop din 2009? Doar 2 GB Ram? Si de placa video...integrata,saraca, ce sa mai zic. Daca ai bani, cumpara-ti un PC adevarat, nu laptop. Sau daca vrei sa dai bani aiurea pe niste porcarii, e decizia ta.

| alecs4900 explică (pentru CrappinMorth):

Ram-ul il suporta, procesorul il suporta

CONCLUZIA : Placa Video este de vine

| CrappinMorth a răspuns:

Ok, eu ti.am zis ce trebuie, am multa experienta in componente si calculatoare. I.ati placa video si o sa vezi ca iti merge cu 5-10 fps mai bine. Minecraft e dependent de procesor, dar na', copiii ca tine nu stiu si cred ca placa video face tot.