| vldi4 a întrebat:

Salutare TPU,spuneti-mi va rog niste jocuri actiune/aventura/shooter,etc ceva jocuri faine care sa ma tina in suspans, nu e problema de computer suporta aproape orice; povestiti si secvente din astea faine din joc daca puteti, dau fundahappy Pacat ca nu pot da mai multe...

Răspuns Câştigător
| VasyBlueLighT a răspuns:

Tomb Raider 2013(Aventura)-Tomb raider 2013 e un joc de aventura prin jungla, prima misiune te trezesti intro pestera si trebuie sa gasesti iesirea, cand mergi sub o piatra un om te prinde de picior, si mai incolo vezi tu
Just Cause 2(Actiune)-Just Cause 2 este un gen de joc aproape ca GTA, acest joc e open world, doar ca mapa din just cause 2 e de 3 ori mai mare ca cea din GTA SA, si nu e in oras, esti prin sate din astea din jungla.Nu am ce sati povestesc find ca poti face tot ce vrei,te urci intr-un avion,decolezi,urci pana sus,apoi vi in viteza in jos siti dai drumu cu parasuta.
True Crime New York City(Actiune)-Acest joc iarasi e open world,doar ca esti politist,faci primele misiuni,apoi faci ce vrei prin oras,ai de ales intre politist bun si politist rau, perchezition oamenii de pe strada, mergi cu masina, faci ce vrei, le bagi droguri la oameni in buzunar apoi ii arestezi pentru detinere de droguri.
Farcry 3(Aventura, Actiune, Shooter)-acest e 50% open wolrd iar 50% trebuie sa mergi pe calea misiunilor.Si acesta este un joc prin jungla. Distrugi taberele teroristilor din jungla, ori mergi ca nebunul cu oo mitraliera si ciuruiesti tot ori mergi pe furis si ii omori pe rand pe toti.Nu stiu nici o secventa din joc find ca nu m-am jucat dar vezi tu!

| vldi4 explică (pentru VasyBlueLighT):

Foarte interesantehappy, mai astept sa mai vad catevabig grin

3 răspunsuri:
| Iliescu_Stefan_1996 a răspuns:

Delta Force Fifa wwe impact(wrestling) funda sper

| eddie20 a răspuns:

Overlord si Overlord 2 sunt foarte interesante si ca gameplay si ca poveste. Reckoning este un RPG, iti creezi eroul si joci cu el. Devil mai cry 3, 4 si devil may cry 2013. Brutal Legend. Si mai e Amnesia, horror cu o atmosfera foarte tare.