| Capota a întrebat:

Vreau să îmi cumpăr o placă video și de vreo câteva zile tot compar plăcile. Am ajuns la astea 2:
1. SAPPHIRE Radeon R7 250 2GB GDDR5 128bit PCIe
2. ASUS Radeon R7 250 1GB GDDR5 128bit PCIe
Cea mai promițătoare mi se pare Asus cu procesorul grafic de 1000 MHz, dar Sapphire are 2Gb memorie cu procesorul la 925 MHz. Se merită să sacrific 1Gb memorie pentru 75 MHz? Nu-s chiar As când vine vorba de specificații, și de aceea vă întreb, poate cineva a mai avut de făcut alegeri similare.
Mulțumesc! happy

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Ambele placi sunt slabe, dar acum 1 an am vazut r7 250 2 gb, cea mai mare greseala ca am cumparat o, ma rog, ar fi fost greseala si daca as fi luat o pe prima, dar ma rog, cs go merge pe medium 150 fps uri, unturned medium, gta 5 pe low, si un un procesor de genul i3 6100 merge decent dar pe low, in rest jocurile slabe si vechi le duce bine. Orice placa ai alege dintre alea 2, e exact aceeasi chestie.Iti recomand sa mai strangi bani si sa cumperi gtx 750 ti/gtx 1050 (500-600 lei)

| Capota explică (pentru AlexDFY):

E un pc "low budget" și nu are rost să-i pun o placă video care costă aproape jumate cât restul laughing. E un A8-6500 la 3.5 GHz, 4Gb Ram la 1333 iar cu una din plăcile astea i-aș dubla performanțele. părerea mea.

| AlexDFY a răspuns (pentru Capota):

In locul tau as incerca poate chiar sa vand pc ul ala, sau sa folosesc unele piese, cum ar fi carcasa, sursa, poate si hard, apoi sa mai strag bani si sa cumpar unul calumea.Asta as face eu.