| danut2323231231 a întrebat:

Salutare TPU, vreau un sfat de la voi, cam ce placa video dedicata s-ar potrivi la un sistem ryzen 5 3400g cu placa integrata vega 11 si 8 gb ram? Sursa o am de 600w. As vrea niste sfaturi cu niste placi video bune si relativ ieftine, pentru jocuri in setari medii minim, "relativ ieftine" nu e neaparat un filtru. Multumesc!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Poti lua unul de la Amd din seria RX 6000 sau unul de la Nvidia din seria RTX de la 2060 pana la RTX 3060 Ti
Orice ai alege vezi sa fie minim pe 192bit!
Pe astea iti vor mege toate jocurile existente, unele si la High!