| anonim_4396 a întrebat:

V-ati jucat jocuri maricele cu placa video Integrata? Ca fortnite sau warhammer(total war)?
Din cate vad teoretic o placa video integrata Amd Vega 8 duce jocurile astea, nu chiar pe setari high dar la medii da.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

De dus le duce, dar nu recomand sa te bazezi pe ea. Se vand niste mizerii de sisteme de gaming la 2000 de lei bazate pe procesoare cu Vega 8, dar parea mea sa mai strangi sau sa dai niste bani in plus si sa ai una dedicata.