| Gurgui_Catalin_Mirela_1984 a întrebat:

Salutare tuturor.Am o intrebare. Vreau sa iau mortal kombat x si nu stiu daca merge pe pc meu. Am procesor Intel core 2 quad 2, 66, 7 gb rami si geforce gt420. Credeti ca o sa mearga?

4 răspunsuri:
| RoyalSovereign a răspuns:

Salutare,

Dat fiind faptul că cerințele minime sunt:
- OS: 64-bit: Vista, Win 7, Win 8.
- Processor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz | AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz.
- Memory: 3 GB RAM.
- Graphics: NVIDIA GeForce GTX 460 | AMD Radeon HD 5850.
- DirectX: Version 11.
- Network: Broadband Internet connection.
- Hard Drive: 25 GB available space

(...) pot spune că placa video și tipul procesorului reprezintă dezavantaje (totuși, frecvența procesorului este apropiată de minim, tu având cu 1hz mai puțin). S-ar putea să joci la o rată a frame-urilor cuprinsă între 20 și 30.

Atrag atenția asupra faptului că doar estimez, nu e o valoare concretă, pentru că nu pot testa de-adevăratelea.

| Gurgui_Catalin_Mirela_1984 explică (pentru RoyalSovereign):

Sa inteleg ca as putea incerca! la rezolutie minima sad

| RoyalSovereign a răspuns (pentru Gurgui_Catalin_Mirela_1984):

Desigur, poți încerca. Te joci prin setări până găsești ceva comod și la o rezoluție bună (nu e obligatoriu să treci direct la minim). Într-un gameplay pe Youtube se mișca binișor jocul (15-25 fps filmând). Succes?

| RoyalSovereign a răspuns (pentru RoyalSovereign):

Se pare că nu a fost procesat un emoji. Scuze privind acele semne de întrebare total irelevante.