| gaby332211 a întrebat:

Salutare tuturor! am si eu o problema cu pc-ul!

Mi-am achizitionat acest sistem

Sistem desktop Serioux Smart V7 cu procesor AMD ® A4 X2 4000 3. 2GHz, 4GB DDR3, 500GB

De ce merg jocurile lent? se misca incet in jocuri.Ma asteptam ceva mai mult de la acest pc mai ales ca are procesorul de 3ghz si ram 4 gb ce problema ar putea fi? help me

Răspuns Câştigător
| MethodMan a răspuns:

Da! Si placa aceea APU e chiar bunicica, nu buna, e ok, decenta pentru gamerii de zi cu zi, iti recomand una noua.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai are placa video?
Sper ca nu te astepti sa joci jocuri mari cu placa aia video integrata in procesor...

| gaby332211 explică (pentru anonim_4396):

Ii pot pune o alta placa video?

| MethodMan a răspuns:

Off,sa-ti explic cum sta treaba.Presupun ca de la Emag.Ma rog, importanta mare de unde l-ai luat nu are.Chestia e ca, Procesorul AMD ® A4 X2 4000 se numeste APU.Adica "Accelerated Physics Unit".Ce face asta te intrebi..Hmmm,el contine si placa ta video.Defapt,sistemul pe care l-ai luat tu are Procesor cu Placa Video incorporata in el.AMD Radeon HD 7480D integrat.Iti recomand http://canyourunit.com sa te uiti sa vezi daca-ti merge inainte de a-l juca de asemenea

| gaby332211 explică (pentru MethodMan):

Deci practic ce trebuie sa fac? sa ii cumpar o placa video separat? se poate? stima

| gaby332211 explică (pentru MethodMan):

Multumesc frumos MethodMan o sa ii cumpar o placa video mai buna..si sper ca cu procesorul asta de 3ghz va merge cat de cat bine...toata stima

| MethodMan a răspuns (pentru gaby332211):

Oricand happy!

| MethodMan a răspuns (pentru gaby332211):

Da! Si placa aceea APU e chiar bunicica, nu buna, e ok, decenta pentru gamerii de zi cu zi, iti recomand una noua.

| Pasc_Michaell_1996 a răspuns:

Ai reusit cu placa video? are slot separat pentru placa video dedicata?
Vreau sa achizitionez si eu acelasi pc.