| Nightmare_2673 a întrebat:

Salutare tuturor! Dau funda pentru urmatoarea intrebare!

As dori sa iau CS:GO de pe steam. Detin un paysafecard de 50 lei si cand dau la plata imi spune ca trebuie sa mai platesc restul de 0.32 EURO daca vreau sa cumpar jocul (si jocul costa 10.99 euro). Insa nu inteleg de ce... Un euro este 4, 41 lei si cu 10.99 vine cam 48.9 lei, mai putin decat 50 lei. As vrea neaparat sa-i iau de pe steam si nu de pe computergames. Solutii?

2 răspunsuri:
| Vofuse a răspuns:

Pai paysafe nu e servicu gratuit. Iti ia 2% din costul produsului. Si eu am vrut sa cumpar cs go cu paysafe card de 50 lei dar nu a mers. Asteapta un discount.

| darius1705 a răspuns:

Sa stii ca paysafe nu are 1euro=4. 4lei ci este undeva pe la 1euro =6.6 sau ceva daca te vei duce la un centru paypoint ti se va spune exact cat este un euro pe paysafe in lei.