| Bistricean_Gabriel_2001 a întrebat:

Vreau sa stiu daca e sigur sa folosesc o a doua sursa pentru a alimenta placa video. Am o sursa de 500w si nu e suficient. Nu vreau sa o schimb pentru ca mai am o sursa buna de 400w si ma gandeam ca o pot folosi pe asta pentru placa video si cea "stock" pentru restul sistemului.

1 răspuns:
| Vladut2000L a răspuns:

500W este suficient depinde si ce sursa de 500w daca este un care costa mai putin de 170 de lei si nu are macar o protectie, nu poti sa zici ca are 500w reali si in plus nu merge sa ai 2 surse la un singur pc.Iti iei o sursa de minim 170 de lei si cel putin certificare 80plus.