| Ionut312 a întrebat:

Este in regula daca folosesc o placa video de 500W pe o sursa de 450W?

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce placa si ce sursa? Nu exista asa ceva, auzi placa video de 500W>.

| Ionut312 explică (pentru KodrutZ):

O placa video pentru care este recomandat 500 W

| KodrutZ a răspuns (pentru Ionut312):

Recomandarile alea sint la oha. Despre ce placa video si ce sursa e vorba? Cel mai mult conteaza amperajele si protectiile sursei, in rest discutam de povesti. Majoritatea placilor pina in 10 mil nu consuma mai mult de vreo 150W in full load, deci consumul total al unui sistem mediu nu o sa treaca de vreo 300 W orice i-ai face.

| Ionut312 explică (pentru KodrutZ):

O placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX550 Ti, 1024MB, GDDR5, 192bit si sursa este una delux atx 450w.

| KodrutZ a răspuns (pentru Ionut312):

Arunca petarda aia si ia o sursa ca lumea! Nu de alta, dar ar fi pacat de placa sa ti-o prajeasca. Daca ai un ban decent pentru asa ceva, ia macar asta - http://www.pcgarage.ro/......4xe-450w/, e extraordinara in banii ei. Daca nu, musai MACAR asa ceva - http://www.pcgarage.ro/surse/segotep/sg-500ae/

| unpunctpeharta a răspuns:

Din cate stiu eu se poate arde sursa.