| Mihay4 a întrebat:

La Sapphire Radeon HD7850 OC 2Gb pot alimenta aceasta placa video cu o sursa Corsair de 400W?

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dacă sunt 400 W reali e ok.
Această placă, pe jocuri, nu depăşeşte un consum de 120 W.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca e Corsair, nu e bai. O sa fie un pic mai muncita, dar nu trece consumul intregului sistem de vreo 375W, probabil, chiar daca ai vreun FX-6100 la 4. 5GHz si 2-3 HDD-uri. Ce componente mai ai in el?

| Mihay4 explică (pentru GabiDumitrescu):

Intel i5 2500k
SSD 120 GB
HDD 750 GB
Asrock z77 extreme4

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mihay4):

Daca nu forjezi procul prea mult, sigur te tine lejer. Ceva similar am si eu, doar ca procul e i3 2120 si placa de baza e cu B75 - in rest am SSD+HDD, 2 stickuri de ram (banuiesc ca si tu ai tot 2, fie ele 2*2 sau 2*4), unitate optica... si pe video am un HD 4770. Merge cu un Sirtec 400 ca uns.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea mica
fara o sursa de cel putin 3 milioane
nu-ti tine
chiar susrsa de gasesti la 200 de lei cu 1000 de w nu-s reali
iti trebuie una de cel putin 3 milioane alea's de calitate si au w reali