| sturmpanzer a întrebat:

Salutare, vreau sa va intreb daca la procesor Intel core i7 4510U 2.0 Ghz, 8 gb ram, si placa video Intel(R) HD Graphics Family si AMD Radeon R5 M255 mi-ar merge GTA 5?

4 răspunsuri:
| chronoStrix a răspuns:

Uite aici niste banchmarkuri pentru placa video la jocurile mai noi (jos de tot pe pagina). Arata cu ce fps ruleaza cu diferite setari grafice. Nu sunt sigur ca o sa atingi 30 fps.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap, este de ajuns

| Klaudiu214 a răspuns:

Depinde nu poti afla pana nu intri in joc uni au avut laguri in el cu o configuratie de pc mult mai buna iti trebuie pc bomba pentru asemenea jocuri

| eXtremeAdy a răspuns:

Configuratia e buna, in materie de palca video, recomand totusi un ASUS Radeon R7, dar cred ca ar merge si cu placa aia, doar ca lasi putin setarile de grafica mai jos. In rest musai sa ai un windows 7 sau 8 pe 64 bit