| LuciWv a întrebat:

Ce parere aveti despre acest laptop http://www.emag.ro/......DH2PRBBBM/
Vreau sa il achizitionez si vreau sa stiu daca ar merge urmatoarele jocuri: Assasins"s creed Unity,Gta 5, Far Cry 4, Call of Duty:Advenced Warfaer si alte jocuri mai noi.
Din punctul meu de vedere nu cred ca e vreo problema avand un i7 ca procesor, 8GB Ram si o placa video AMD Radeon R5 M255 2GB.
Daca aveti freo sugestie mai buna de laptop si in acelasi pret.
Dau FUNDA + VOT

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Nu,deoarece
-Procesorul acela chiar daca este i7 este un i7 low-end, toate modelele de i7 sau i5 care au la sfarsit acel ''U'' sunt modele care nu necesita multa energie dar nici nu ofera cine stie ce performanta
-Placa video are doar 64 de biti si are bandwidth mic
Eu ti-l recomand pe asta si ii mai cumperi o placuta de 4gb ram pe viitor
http://www.pcgarage.ro/......nux-black/
Procesorul ofera mai multa performanta, placa video este semnificativ mai buna, deci prin urmare ruleaza jocurile la un fps mult mai acceptabil fata de acel HP, recomandat ar fi ca pe langa memoria ram sa ii cumperi si un cooling pad fiindca orice laptop se incalzeste daca te joci mult timp pe el

| LuciWv explică (pentru bogdan324):

Multumesc,am cautat pe net si ai dreptate, eu credeam ca daca e i7 rupe, ca nu conteaza modelul, dar mam inselat, stiam ca modelele MQ sunt pe laptopuri de peste 40.000, cel putin asa am vazut pe cateva site-uri.
O sa-i cumpar odata cu el o placa video de 4GB Ram si un cooling pad, ma gandeam la acesta http://www.emag.ro/......E0GXTBBBM/
Dar nu prea stiu cat are durata de viata...

| VladyXR a răspuns (pentru LuciWv):

Dai banii aiurea, daca cumperi asa, mai bine iti cumperi unu deja facut, daca ai nevoie iti dau eu unul bun.zi bugetul tau.

| LuciWv explică (pentru VladyXR):

25.000 Lei dar am ales deja unu-l la care doar iau o memorie si un cooler.

7 răspunsuri:
| robert1423 a răspuns:

Eu as spune ca ar merge. Procesorul este cam mic. Dar ca sa fii sigura ca iti merg cauta pe google cerinte sistem numele jocului. Sper ca te-am ajutat.

| LuciWv explică (pentru robert1423):

I7 e slab? laughing

| VladyXR a răspuns (pentru LuciWv):

Tu deja visezi ma..laptopul e foarte slab, i7 e dual core, placa foarte slaba, nici-un joc nu duci la alea de mai sus nici macar low.

| LuciWv explică (pentru VladyXR):

Frate nu stiu procesorul, dar placa nu e slaba, poate nu e nVidia GTX dar ori cum e un R5 si ruleaza cateva jocuri.
Nu team vazutp e tine sa dai un exemplu mai bun.