| Batin_Gabi_1997 a întrebat:

Salutari eu am un procesor Intel pentium R dual core CPU E5700.
Se potriveste aceasta placa video la el http://www.emag.ro/......EH50KBBBM/

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu fa prostia sa iei GT630 cu DDR3! La banii astia iei ceva SH cu mult peste GT630, de exemplu un HD 6770.

| Batin_Gabi_1997 explică (pentru KodrutZ):

Da cat costa una?

| KodrutZ a răspuns (pentru Batin_Gabi_1997):

Aia e o ragalie. HD 6770. Pina in 300 RON la mina a doua. Cam una de-asta asa - http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

| Gh3oK1ll3r a răspuns:

Salut,
Placa de baza conteaza daca se potriveste vreo componenta, dar daca te referi la bottleneck, atunci da, se potriveste cu acel procesor.

| Batin_Gabi_1997 explică (pentru Gh3oK1ll3r):

Este vreo o problema daca placa de baza are pci 2.0 si placa video pe care vr sa o achizitionez are pci 2.0?

| Gh3oK1ll3r a răspuns (pentru Batin_Gabi_1997):

Daca placa ta de baza are PCI-E x16 2.0, atunci placa aceea va putea funciona, doar ca nu la performanta sa maxima, iar placi video cu PCI-E x16 1.0, second hand mai gasesti. Dar daca vrei, poti s-o iei. Eu am avut GT640, cu putin peste GT630 si am fost foarte multumit. (Am putut juca Battlefield 4 MP pe medium cu 60FPS cu un i3 3220)

| Batin_Gabi_1997 explică:

Dar conteaza daca placa mea de baza are pci 1.0 si placa video pe care vreau sa o cumpar are pci 2.0?