| Trojandll a întrebat:

Salutari TPU!
Asi vrea sa stiu ceva despre MineCraft :
-De ce cand imi fac server nu ii lasa pe alti sa se conecteze?
-Le-am dat prietenilor IP de la PC si nu le merge serverul.
- Sa stiti ca de la Server Propieties e totul perfect.
-Sau problema vine ca eu am IP Dinamic?
-Totusi daca am IP Dinamic (care se schimba mereu) cum fac serverul?
-Daca nu puteti sa-mii rezolvati problema recomandatimi un sv de minecraft creativ.

Multumesc pentru timpul acordat.

Răspuns Câştigător
| Alinn98 a răspuns:

Daca ai ip dinamic poti creea un DNS adica un nume al serverului : http://www.noip.com/.

Ar mai putea fi o alta problema. Daca ai modem si router de wireless vei avea nevoie de PortForwarding. Este foarte usor si poti cauta tutoriale pe net. incearca amandoua variantele. Succes!