| Wiz_Ana_2000 a întrebat:

Salutari tuturor, as vrea sa imi achizitionez un Xbox one S varianta 1 Tb cu forza horizon inclus, intrebarea e urmatoare, am nevoie de internet wifi/cablu, darjocul in sine cum este multiplayer online in principiu doar, sau pot juca si fara din ce am inteles un xbox live abonament care e 40 de lei pe luna ca sa joc online? pe scurt cum e jocul Forza horizon 4? si as vrea sa rog o persoana care are jocul in formatul acesta sa imi spuna ce si cum. MERSI

Răspuns Câştigător
| Stefan03 a răspuns:

Salut! Am un Xbox ONE S de 500 de GB cu Forza Horizon 4 Ultimate Edition. Jocul necesita internet (cablu sau pur si simplu Wi-Fi) pentru a accesa functii cum ar fi Club-ul, pozele de pe comunitate, etc. Xbox Live este necesar doar pentru a juca cu alti oameni. Daca nu ai prieteni in acest joc pe care ii cunosti, nu este cine stie ce sa te joci multiplayer cu necunoscuti. Jocul este absolut fantastic si fara xbox live. E acelasi lucru, doar ca botii sunt inclocuiti de jucatori reali. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| Anonimat10 a răspuns:

Nu este obligatoriu sa ai xbox live pentru forza horizon 4 da trebuie sa fii conectat la internet ori prin cablu sau wifi eu mi-am luat abonamentu de 3 luni cu 70 de lei merita.