| Motzca_Seby_1997 a întrebat:

Salutate TPU; de xurand m-am apucat de MCPE(minecraft poket edition; am cautat pe net si am vazut faptul ca se poate juca si pe servere ( ca si pe minecraft-ul de pe laptop)
Am cautat pe net servere si am gasit ( lbsg; PvPCraft; etc) ideea este ca eu intru in server dar imi spune sa ma conectez; intrebarea este CUM? Ofer funda pt raspunsul care ma va ajutahappy"*":");"happy

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Fiecare server are regulile sale. Foarte probabil, pentru a reduce numărul de utilizatori problemă, unele servere solicită crearea unui cont și respectiv autentificarea înainte de a intra în joc.

Răspunsul la problema ta se află la cei care dețin serverul.

Sugestia mea este să cauți site-ul oficial și să citești regulile și îndrumările de acolo.

3 răspunsuri:
| ChrissD a răspuns:

Daca tu si prietenii tai sunteti conectati la aceeasi retea wifi ei pot sa intre pe mapa ta si invers. asta doar daca sunteti conectati la aceeasi retea altfel nu merge.

| Cristian_Marin_1999 a răspuns:

Pai scrie asa /register parola care o vrei
si dupa aceea cand iesi si intri iar scrie /login parola care ai pus-o

| Motzca_Seby_1997 explică:

Intr-adevar solicita creerea unui cont; cum imi pot face cont?