| Jokerashul a întrebat:

Se poate conecta un sistem de "virtual driving" la laptop? Adica sa conectez un volan si pedale pentru a ma juca? Nu stiu ce l-am numit asa, n-am gasit alta denumire.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Conectarea unor device-uri externe se face prin intermediul unui slot, care e de obicei un slot usb, prevazut si de calculatoare si de laptopuri. Mai important e ca volanul cu pedale sa fie prevazut si cu drivere compatibile cu sistemul tau de operare. Daca aparatul are programe pentru xp/vista, putin probabil sa functioneze pe win7, win8 de pe laptopul tau (in functie de ce Windows ai instalat tu) (dar sunt si exeptii).
Cere toate detaliile atunci cand achizitionezi un produs si asigura-te ca e prevazut si cu softurile cu care acesta functioneaza. Multi s-au plans ca au luat volan cu pedale si n-au reusit sa le faca functionale pe sistemul lor din lipsa de drivere. Spor la cumparaturi! happy

1 răspuns: