| PaulCCraciun a întrebat:

'seara. Intrebare legata de NET. Sunt la RDS - fiberlink si sunt conectat prin router, cand am incercat sa ma conectez direct, fara router, nu mai merge, creez o noua conexiune cu numele RCS&RDS, setez ce trebuie pe acolo, pun username si pass si cand dau connect zice "connecting through WAN Miniport(PPPOE)", dupa care imi apare chestia cu redial si tot asa la infinit. Ciudat este ca m-am mai conectat direct, fara nici o problema dar acu face fite. Daca aveti vreo idee, sau ati mai patit asa ceva, dati-mi o solutie, dar daca se poate sa fie explicita, nu ceva de genu "trebuie sa faci niste setari aparte si punct". Ms anticipat. PS. care da o solutie folositoare, primeste panarama aia de funda.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra in Network Connections la Local Area Connection, dai click dreapta si Properties. Debifeaza tot si lasa bifat numai Qos Packet Scheduler. Apoi intra la Create a new connection\Connetct to the Internet\Set up my connection manually\Connect using a broadband...\scrii RDS sau ce vrei\ bagi username odata si parola de doua ori si gata.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am uitat sa spun ca ce am scris eu acolo e valabil pentru XP dar este asemanator si la Win 7.