| 69ProFeSSioNaL69 a întrebat:

Salut, am o problema cu conectarea la internet pe Windows 7.
Am 2 laptop-uri, unul din el are Windows 8.1 cumparat cu licenta si tot tacamul iar celalalt este Windows 7.

Pe W 8 nu e nici o problema. Stiu sa creez conexiunea la internet cu Username si Parola (sunt pe RDS), dar nu-nteleg de ce nu merge sa ma conectez. Dupa ce fac conexiunea imi zice ca testeaza conexiunea si eroarea "Connecting through WAN Miniport (PPPOE)". Asta stiu ca apare cand dai Connect dar nu ai cablul bagat.

Mnetionez ca atunci cand ma instalat W7, am facut-o pur si simplu, fara stick/CD bootabil; am dat setup si gata. Are vreo legatura. nu s-o fi pus driver-ul de Internet sau ceva? Nici retelele Wi-Fi nu le detecteaza.

Aceeasi chestie am facut-o si pe un laptop a unei cunostinte si aceeasi poveste. nici Cablu de net, nici Wi-Fi. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai nu te uiti daca s-au instalat driverele, ne intrebi pe noi? Asta e culmea!

| 69ProFeSSioNaL69 explică:

Am gasit driver-ul LAN si WLan. Multumesc.