| LoWGuY a întrebat:

Spuneti-mi si mie care placa de baza e mai buna si mai avantajoasa in raportul calitate/pret pentru Intel core i5 6400 si o placa video gigabyte gtx 950 2oc?
Dintre acestea:Asus H110m-k sk 1151(ddr4), Gigabyte h110m-s2h sk 1151(ddr4), Gigabyte B150M-D2V sk 1151(ddr4)
Vreau sa mearga GTA5 macar cu 40 fps
Funda!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Socket la fel, memorie la fel, rata de transfer la fel. Nu vad diferenta decat in niste porturi in plus si un slot PCI in plus la Gigabyte.
Eu pe asta as cumpara-o si prin faptul ca este o firma cu mai multa experienta. As mai lua un SSD in loc de HDD si garantat as avea o viteza de lucru mai mare. Cu cat ar merge GTA? Asta nu-ti poate spune nimeni pentru ca depinde si de calitatea serverului la care esti legat si prin cate treci pentru a ajunge la serverul jocului.

| alexpetre999 a răspuns:

Cele cu h au chipsetul mai bun decat b, dar cele mai bune sunt cele cu z.In fine, Asus este mai bun.
Daca vrei performanta ia-ti un Asus z170 pro gaming.