| barbielolita a întrebat:

Spuneti'mi si mie va rog jocuri virtuale cu papusi sau jocuri gen farm mania.

1 răspuns:
| GiiaaBăă a răspuns:

Cu papusi: www.stardoll.com
www.ohmydollz.com
www.ladypopular.ro
www.barbiegirl.com
Gen Farm Mania: Farm Mania nu este joc virtual din cate stiu eu! Trebuie sa il downlaodezi! Dar poti incerca urmatoarele lumi virtuale c cele de mai sus (nu JOCURI ci LUMI virtuale, in care trebuie sa iti faci cont)
www.farmerama.ro
www.farmville.com

Tine minte, jocurile virtuale, trebuie sa le descarci (downloadezi) de pe intrenet, si nu ai nevoie de internet ca sa le joci, le joci de pe computerul tau!
Si lumile virtuale (virtual worlds) sunt asa:
iti faci cont, apoi iti legi personjul, daca vrei sa fie fata sau baiat! Ai o casa, poti avea si masina, poti avea si copii (doar la unele jocuri, nu stiu nici unul asa...), tu esti acel personaj! Te cuci, te speli, te duci la magazin si iti cumperi haine frumoasa si lucruri pentru casa ta, si apoi o decorezi! Ca sa faci bani trebuie sa joci jocurile prezente in acea lume virtuala! Poti avea si animal de companie, si tot la fel, il speli, ii cumperi hainute, apa, mancare, te joci cu el etc!