| mihailamariaelena a întrebat:

Stiti niste jocuri in care personajul sa faca alegeri ca in The Walking Dead dar un joc mai putin complex, poate online (si gratis va rog)! Mersi!

Răspuns Câştigător
| iulianr a răspuns:

Nu prea exista jocuri de genul acesta, mai ales gratuite. Pe PC cred ca singurul care poate fi asemanator cu The Walking Dead este The Wolf Among us... avand in vedere ca e facut tot de telltale games, cred ca iti va placea. Si daca vrei poti sa incerci si Jurassic Park: The Game, dar nu e complicat deloc si nu prea ai de luat multe decizii. Oricum, un joc care cred ca merita jucat este Heavy Rain, dar din pacate nu e pe PC.

2 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Si am uitat sa pun ca deja au fost anuntate The Walking Dead Season 3, Game Of Thrones si Tales From The Borderlands. Toate aceste 3 jocuri sunt facute de Telltale Games si cu siguranta vor fi asemanatoare cu The Walking Dead la gameplay...dar parca vor aparea la sfarsitul anului.

| Morreti a răspuns:

Incearca The Wolf Among Us sau poti cauta aici toate jocurile facute de telltale:

http://www.telltalegames.com/games/