| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Sunt diferențe mari între jocurile PES si FIFA 2018 si 2019? Si daca sunt diferite care sunt acestea?

1 răspuns:
| Alexuţ02 a răspuns:

PES au lucrat mult la capitolul feţe, deci ăştia. au majoritatea feţelor la jucători ca-n realitate, capitolul la care FIFA e aproape de ei, dar totuşi PES are un mic avantaj.

FIFA are toate ligile licenţiate, acum au şi UEFA Champions League, PES nu mai are nici ligi. ( poate câteva ) dar nu mai are nici UCL nici UEL, astea fiind spuse. PES mi se pare robotizat, PES 19 da, arată bine, dar 18 nu e ceva wow.

FIFA 19 e de nota 10+

PES 19 îi dau un 8/9, suferă mult din cauza ligilor fără licenţă şi a UCL / UEL pierdut.