| Ionică a întrebat:

Care sunt diferente si asemanari dintre jocurile PES si FIFA? Care sunt diferente si asemanari dintre jocurile PES 2010 si FIFA 2010? Aduceti argumente pro si contra. Multumesc!

2 răspunsuri:
| m4them4tic a răspuns:

Din punctul meu de vedere:
Pro evolution soccer 2010 are drept plusuri fata de FIFA 10:
-gameplayul realist
-grafica net superioara, fete reale extrem de bine realizate, stadioane 3d
-licenta Champions League si Europa League
Fifa 10 are ca plusuri:
-numarul mare de licente
Minusurile se deduc.
Eu sunt fan PES de ceva vreme incoace, asta pentru ca fifa nu a evoluat deloc fata de 2005-2006.Grafic,fifa nu arata rau insa nu se compara cu PES.Pentru mine cea mai mare diferenta o face gameplayul si tot ceea ce tine de el.
Fifa e mult sub PES pe PC, insa putin peste pe console(X360 si PS3)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si PES 2010 se controleaza tot asa ca si 2009 ca nu sti de unde sa dai pasa sau sa suti ca trebuie sa te uti dupa butoane tot un z si un cu?