| pufarina79 a întrebat:

Sunt jucator de Counter Strike si ma freamata o intrebare: cum fac sa nu se mai ridice tinta cand trag? nu e cod, e permis asta, am auzit ceva de snc sau ceva de genu, va roooog help

3 răspunsuri:
| chronoStrix a răspuns:

Tinta se ridica si in functie de FPS! Daca nu sti ce e ala, dupa ce intri in joc dai in consola "net_graph 3" (fara "). Iti vor aparea in coltul jocului frame-urile. Daca FPS-us e 30 constant, incearca sa umblii pe la setarile placii video sau sa faci rezolutia mai mica.
Ca sa inveti sa controlezi recoilul incearca sa te pui in fata unui perete cu arma preferata (M4A1 sau AK47) si sa ti apasat pe click stanga sa vezi traiectoria unui incarcator complet. La M4A1 parca pornesc gloantele de jos, se duc in sus, stanga si apoi dreapta (sau invers), formand un T. Incearca sa tragi de mouse in asa fel incat toate gloantele sa se duca intr-un singur loc si sa nu se mai imprastie(tragi de mouse in directia opusa in care se misca tinta)
De la distanta mare incearca sa nimeri pieptul sau capul tragand unu, doua gloante...
PS: Faza cu trasu' se mouse e valabila numai la distanta mica sau medie.
Bafta!

| Stefbr a răspuns:

Eu de obicei daca trag cu M4A1 ii pun amortizor si nu trag ca nebunu' decat daca e in fata mea dar daca e la departare trac cate unu-doua gloante

| terroristu a răspuns:

Dati grafica mare sau cand vrei sa tragi de la distanta tine tinta la picioare sau cand e apropre tot asa, daca mai alte probleme id-ul meu de mess este panterracs