| RKA a întrebat:

TPU, am si eu o intrebare, va rog sa imi raspundeti doar cei care stiti, am laptop Acer Aspire 5736z, procesor Intel pentium processor T4500 Dual-Core 2.30 Ghz 2.30 Ghz, 3GB DDR 3 Memory, 320 GB HDD si Placa video Intel GMA 4500M... Va rog frumos daca stiti vreun site cu o placa video pentru el, pretul sa nu depaseasca 600 ron... Si, inca ceva, un procesor cu 2 nuclee de 3.0 ghz daca stiti vreun site care sa fie comptibile (placa video si procesorul) cu laproptul meu. FUNDA GARANTAT PENTRU CEL MAI BUN!

9 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

NU EXISTA ASA CEVA. Vinde-l, ia-ti desktop, si o sa schimbi ce ai chef si cum ai chef.

| RKA explică (pentru KodrutZ):

Am mai avut o astfel de intrebare si cineva mi-a spus ca pot schimba placa video

| KodrutZ a răspuns (pentru RKA):

Si tu te iei dupa toti tantalaii? Cit de greu era sa cauti un pic pe Google sau sa intrebi pe un forum serios? Uite un desktop foarte ok ca pret/performanta pentru gaming - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/616932/
Cel de mai sus e minimum-minimorum, daca ar fi sa mi-l fac mie as pune o sursa cu randament mai mare si neaparat un SSD si 8 GB ram.

| RKA explică (pentru KodrutZ):

Placa de baza nu ar fi asa importanta deorece am stabilizator de curent

| RKA explică (pentru KodrutZ):

Http://www.emag.ro/......EJZZKBBBM/ unul din asta nu e bun pentru Hitman: Absolution sau GTA V sau Nfs MW 2012?

| KodrutZ a răspuns (pentru RKA):

Fugi cu porcariile astea. Vezi ca mi-ai raspuns la topicul meu in care ceream sfaturi complet pe linga, deja sint citeva luni bune de cind mi-am pus sistemul la punct. In principiu, e i3 2120 cu GA-B75M-D3V, 8GB Ram, placa video veche (HD 4770), SSD 120 GB+HDD 1TB interne, un HDD de 2TB in rack extern, sursa tot Sirtecu' de 400 W cel vechi. Sistemele de la eMAG sint facute CU PICIOARELE. Nici nu mai insist asupra a ce e in neregula cu ele, sint prea multe...
P.S. Placa de baza nu e asa importanta, doar ca fara ea nu ai un calculator functional...winking

| RKA explică (pentru KodrutZ):

Ce spui tu suna foarte bine, doar ca exista o problema, daca imi iau desktop, automat imi trebuie si monitor si suma la care ma incadrez cu toate e undeva la 2000 de ron, de aceea am cautat pe eMAG unde stiam ca sunt mai ieftine, si inca o data sursa putea sa fie destul de proasta, am stabilizator de peste 800 V, inainte avem desktop si daca avea loc vreo paNA DE curent Pc-ul meu mai ramane aprins inca o jumatate de ora

| KodrutZ a răspuns (pentru RKA):

Sursa daca e proasta si iti da voltaje aiurea, degaba ai UPS, plus de asta, daca iti moare sursa fiindca e proasta si nu are protectii, poate sa iti prajeasca diverse componente. Stiai cam prost, eMAG au uneori oferte foarte bune, dar te si sparg cu adaosul la diverse produse. Vrei ceva, iei si te hotarasti la ce vrei, apoi le cauti pe price.ro si vezi unde ai cel mai bun pret la fiecare.

| RKA explică:

Si desktop bun la pret rezonabil, pentru cerintele mele?