| Ynferno a întrebat:

TPU am si eu o problema, am un virus pe nume win32. Si nu stiu cum sa scap de el. Imi dati idei (fara schimbarea windowsului, reformatareae lui ). Dau funda celui ce ma ajuta. VA multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| DonKim a răspuns:

Ia-ti un antivirus cu updates la zi(poti folosi si Microsoft security essentials) si scanezi partitia/partitiile pe care nu ai sistemul de operare. Dupa ce le-a curatat pe acelea,intri in fiecare partitie scanata,selectezi toate folderele->proprietati->si le dai read-only. Dupa ce ai facut astea dai sa scaneze si partitia unde ai windows-ul(vezi sa nu ai alte programe care sa ruleze in background sau ceva, inchidele pe toate), o sa-ti ceara restart si ai terminat.

| sebyyyy a răspuns:

Incearca cu un anti-virus de exemplu avg 2011 daca nu vrea trebuie sa schimbi windows-ul