| Pavel_Adi_2001 a întrebat:

TPU ce sa aleg intre un Samsung galaxy j5 2017 de la Orange cu un abonament Orange me9 sau un Allview p7 pro de la digi cu abonament optim nelimitat? Tinand cont ca sunt la acela-si pret! Si imi trebuie internet nelimitat si semnal!

Răspuns Câştigător
| Daria1998 a răspuns:

Pot spune ca ai mai multe avantaje la un abonament optim nelimitat decat la Orange me9. La abonamentul optim nelimitat ai :
NELIMITAT convorbiri in ORICE retea nationala, fixa sau mobila
NELIMITAT convorbiri internationale in principalele retele fixe din UE, SUA, Canada si China si 3000 de minute convorbiri internationale in principalele retele mobile din SUA, Canada, China si UE*
NELIMITAT internet mobil
- viteze de pana la 21, 6 Mbps, negarantate, pentru traficul pana la 10GB in reteaua 3G
- viteze de pana la 150 Mbps, negarantate, pentru traficul de pana la 50GB - in reteaua 4G(2).
In schimb cel de la Orange iti ofera o gama mai restransa de facilitati:
1 GB
internet național din care
1 GB limita în roaming SEE*
de minute naționale și în roaming în SEE, dintre care 100 de minute sunt și internaționale
Nelimitat
SMS-uri naționale și în roaming în SEE.
Facand acum referire strict la telefon, ar fi mai eficient un Samsung, rezolutia camerei este mult mai mare, este usor de inteles, *ordonat* ca sa i spun asa. Folosesc j5 de un an si singura problema pe care o am este faptul ca dupa o perioade de timp incarcatorul nu prea mai e ok. Am avut si Allview si am fost multumita dar pacat ca nu este asa de rezistent precum sunt Samsungurile. Dar oricum cred ca mai trebuie sa platesti pe langa, ceva, depinde. Ramane la alegerea ta. Sper ca te-am putut ajuta.

2 răspunsuri:
| Marco_Nour_1990 a răspuns:

Samsung Galaxy J5 2017

| Pavel_Adi_2001 explică:

Am ales j5 2017 cu abonament Orange. MULTUMESC FRUMOS!