| VladD2013 a întrebat:

Uhm. Salut TPU! am folosit ggmm pentru Gta San Andreas pentru a imi pune texturi noi / moduri pe masini. Pai, si aici intervine problema. Cand intru in Gta, mapa nu se incarca bine adica la un metru in fata mea nu e nimic sau strada / blocurile se vad de calitate extrem de joasa, si abia apoi se incarca, mi-am reinstalat si gta (merge bine fara moduri la masini) dar totusi vreau sa le am, si nu, nu am pc prost. Este bun din 2010-2011... Deci intrebarea e: Cum rezolv lagul produs de ggmm? Exista lag fix? Trebuie sters ceva?
P.S: Vreau sa pastrez texturile pe masini dar sa fie fara lag big grin
Deci va rog sa ma ajutati, cei care ati mai intampinat problema si ati rezolvat-o. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Kreefy a răspuns:

Daca vrei sa iti inlocuiesti masinile ( moduri ), poti folosii programul SAMI ( San Andreas Mod Installer ) este mult mai accesibil si mult mai usor de utilizat.
Daca vrei texturi, hud etc, folosesti IMG Tools si le inlocuiesti in gta3.img sau unde necesita. De obicei ai un fisier ReadMe in folderu cu modul de instalat, si iti zice acolo mai multe.
GGMM nu este bun pentru moduri textura, masini, etc.

| JustiNkov a răspuns:

Salut,
am intampinat aceasta problema nasoala cu GGMM...
Iti recomand dezinstalarea acestuia, si dupa sa treci la IMG Tool.
este simplu cu img tool...doar trebuie sa dai replace si introducerea filei in fisierul respectiv.
fundita?