| bambucea_4060 a întrebat:

Un server de samp roleplay stie cineva?
thanks

193 răspunsuri:
| alexlaubau a răspuns:

ip: 188.241.14.22:7777

| H_Alex_1997 a răspuns:

89.33.242.97:7777 este un servar foarte bun B-zone rpg2 baga si codu asta ind te loghezi si te voi ajuta 142471

| Chivu_Cosmin_1995 a răspuns:

S.A.L.U.T! V.I.N.O. P.E. misterix.diavola.ro:7777! BONUS 150KK, LBL8 SI 70PP URI! ESTE UN SERVER SUPERB UNDE TE POTI BAGA IN ORICE FACTIUNE ITI DORESTI SAU CHIAR SI LIDER! TE ASTEPTAM ASTAZI CU UN NUMAR DE 20 PLAYERI!

| SampAlexandru a răspuns:

HostName: ::. Just4PlayRP::.{Recrutam Staff}
Address: 95.64.86.159:7777
Players: 1 / 50
Ping: 5
Mode: •™ UnicGames 0.3e ™•
Map: • Romania •/este sv de samp al meu! daca intri cu playeri vei primi admin sau helper; l) va asteptam!

| Kiimmyi a răspuns:

HostName: xDeViL: SA:MP [Recrutam Staff] [0.3x]
Address: 93.119.26.132:7777
Players: xx / 50
Ping: 27
Mode: xDevil RPG
Map: San Andreas

| LiviuTzuu_Liviu_1988 a răspuns:

Vreti un server de samp super luati pe asta e nou deschis de doua zile 89.42.205.60:7777 admini de treaba!

| catx4ever a răspuns:

Te astept pe servaru asta e deschis nou are hostul de 3 zile si peram sa face rost de pleyeri

| Mihaita_Severa_1985 a răspuns:

HostName: Flick:RPG [0.3z]
Address: 89.33.242.228:7777
Players: 6/ 100
Ping: 34
Mode: Flick:RPG v2.5
Map: LS and SF

Serverul e nou se dau lidere co-onwer admini ect din data de 12/03/2014 pana in data de 20/03/2014

| Florea_Claudiu_1976 a răspuns:

Eu ti-as recomanda gta pro romania.Este cel mai tare.230/250

| Union-Zone_Clifton_1999 a răspuns:

HostName: Rpg.Rangfort.Ro | Maine aleg la 20 on lideri!
Address: 93.119.25.121:7777
Players: 6 / 50
Ping: 50
Mode: RPG l RF v1.0.0
Language: RO / EN

| Codrutzz_sily_1996 a răspuns:

Ma sa ma cac pe ele sv ca mie numi merg alea cu 7777 la urama zice ca nu se poate conecta dc oare stie cineva?

| TacarieClaudiu a răspuns:

Vrei să faci parte dintr-o comunitate în care respectul şi bunul-simţ între jucători îşi arată valoarea? Atunci te aşteptăm pe RPG.B-Zone.Ro:7777 Roleplay.
Cel mai populat server din România şi cel mai frumos în acelasi timp. Avem în medie ziua peste 600 de jucători online.
La logarea pe server când te întreabă de REFFERAL apasă pe ''YES'' şi puneţi acest REFFERAL ID: 407234!

| Perez_Armando_1981 a răspuns:

www.protelus.ro sau 114.92.32.152:7777

| Stefan_Valy_1998 a răspuns:

HostName: SilentGaming:Maine ora 10:00 server on WIPE
Address: 93.119.30.134:7777
Players: 0 / 100
Ping: 23
Mode: SilentGaming GF v0.1
Map: San Andreas www.silentgaming.net Maine ora 10:00 WIPE total, Cautam staff.

| Dum_Alex_1995 a răspuns:

HostName: [0.3e]BlueGaming RPG[Wipe]
Address: 93.119.26.222:7777
Players: 45 / 50
Ping: 6
Mode: BlueGaming v4.3
Map: San Andreas

Factions :
-Police Departament
-F.B.I
-National Guard
-Hitman
-Taxi Co
-Medic/Fireman Departament
-Flash Racing
-Yakuza Mafia
-La Casa Nostra Mafia
-Bloods Gang
-Crips Gang
-Nortenos Gang
-Surenos Gang

| Sky_Reis_1994 a răspuns:

HostName: (0.3e)bsGaming SA:MP Server
Address: 82.77.124.224:7777
Players: 3 / 100
Ping: 23
Mode: bsGaming R.P.G v0.1
Map: San Andreas
Suntem la inceput dar vom avansa rapid vino si tu in comunitatea noastra si te vei simti ca acasarolling on the floor

| mateescu989 a răspuns:

HostName: FasT-ZoNe: Ora 21:00 se aleg 2 Agenti!
Address: 95.64.38.106:7777
Players: 1 / 40
Ping: 30
Mode: FasT-ZoNe™ v0.4
Map: FasT-City

| daniel939231 a răspuns (pentru mateescu989):

HostName: SkyZone: RPG Server
Address: 93.119.26.12:7777
Players: 80 / 150
Ping: 40
Mode: Version [RP] v5.5.6
Map: Los Santos

SkyZone este un server de Sa:Mp care a atras atentia multor jucatori impatimiti.
Aici si sansa sa ai lider la factiunea preferata, masini personale, case, bizuri
absolut tot ce ai nevoie ca sa te destinzi in timpul liber. Avem sistem automat
de bonusuri la DM-ul intre mafii, masinile personale pot fi conduse doar de
proprietar. Avem trucking mode si Pilots mode inclus, asta ofera sansa jucatorilor
sa faca bani mai multi, si multe altele. Doar aici ai sansa sa intri in Staff daca ai activitate si
treci un test. Media de playeri este de 80-120 on pe timp de zi si am atins de cateva
ori maxima de 150/150. Pt mai multe detalii te astept pe sv-rul nostrul la
ip - 93.119.26.12:7777 sau ma poti contacta la Y! M - rpg_skyzone Te astept.

| SosuFlavius a răspuns:

HostName: || 0.3x || SG:RPG || It's not a game, is reality!
Address: 5.231.80.52:7777
Players: 3 / 200
Ping: 50
Mode: SG:RPG v0.1
Map: LS||LV||SF

| WolfRo23 a răspuns:

Servar samp
bottle.ro
85/100
te asteptam

| Kripton_Emc_1994 a răspuns:

89.33.242.182:7777! Se cauta Lideri si Helperi seriosi!

| Catalin_Udrescu_1998 a răspuns:

Cel mai tare server samp.onlypro.ro

| 8KenT8 a răspuns:

188.212.104.189:7777 cel mai misto server samp RPG te astept sa intri! daca intri contacteaza-ma KenT

| Denis12345678910 a răspuns:

Serverul RPG.J2P.RO dateaza din Octombrie 2010. Din 2010 pana in prezent serverul nostru nu a fost o zi offline, deci suntem un server serios, cu vechime de peste 5 ani.
Stafful nostru este: integator, sociabil, prietenos, activ si foarte matur dand dovada de profesionalism si seriozitate in orice situatie.
Principiile noastre de baza sunt: egalitatea si democratia! Pe serverul nostru nu exista sistem de donatii, deci orice player este egal, orice bun se obtine doar prin munca / joc.

Serverul dispune de urmatoarele sisteme :

- Sistem masini personale (fiecare jucator va avea pentru inceput 2 sloturi pentru masini personale, odata cu cresterea in level va putea sa isi cumpere mai multe sloturi de prin platforma forex ). (Detalii la sistemFOREX).
- Sistem resedinte personale (fiecare jucator va avea pentru inceput 2 sloturi pentru afaceri personale, odata cu cresterea in level va putea sa isi cumpere mai multe sloturi prin platforma forex ). (Detalii la sistem FOREX).
- Sistem afaceri personale (fiecare jucator va avea pentru inceput 1 slot pentru afaceri personale, odata cu cresterea in level va putea sa isi cumpere mai multe sloturi prin platforma forex ). (Detalii la sistem FOREX).
Fiecare jucator va putea detine un numar infinit de masini, case sau afaceri. Singura conditie este sa si le permita.
- Sistem masini second Hand - acest sistem ofera jucatorilor posibilitatea sa achizitioneze masini second hand la un pret mult mai mic decat cel din Dealership. Fiecare jucator de pe server are posibilitatea sa isi vina masina la un alt jucator sau sa o vanda direct la dealership, daca o vine la dealership masina va fi automat parcata in parcarea de la dealership cu un pret mai mic de 20-50 % decat pretul de la dealership.
- Sistem salvare tunning - acest sistem permite jucatorilor sa isi salveze tuningul facut masinilor personale.
- Sistem KM masini - acest sistem salveaza kilometri parcursi cu masinile personale.
- Sistem vanzare afaceri & resedinte personale - acest sistem permite jucatorilor sa isi vanda afacerile & resedintele personale catre alt jucator pe o suma forex (PlatumBar), deci daca ati cumparat o casa personala si dupa un timp doriti sa o vindeti, aveti 2 posibilitati, sa o vindeti cu /sellhouse sau /sellhouseto, daca o vindeti cu /sellhouse o vindeti statului si veti primi valoarea casei, adica suma cu care ati cumparat-o.
In schimb daca o vindeti cu /sellhouseto aveti posibilitatea sa o vindeti altui jucator, asta inseamna ca puteti face profit. O puteti vinde doar cu mondeda de schimb PlatiumBar (SISTEM FOREX).
- Sistem imprumit - acest sistem va permite sa imprumitati o suma de bani de la banca, suma este cuprinsa intre 10.000 - 100.000 $.
- Sistem impozit - acest sistem ajuta economia serverului sa ramana in parametri RolePlay, asta inseamna ca toti jucatorii cu level mare si cu averi foarte mari vor plati un impozit la fiecare payday. Impozitul este calculat in functie de masini, resedinte si afaceri detinute cat si nr. de sloturi: vehicule, case si afaceri. Mai exista si un impozit pe averea $, care variaza de la 1% pana la 35% (in functie de avere si level). Deci ca sa "scapati" de impozitul de avere cash+depozit bancar, investiti in FOREX, deoarece nu exista un impozit pe investitiile forex.
- Sistem calculator forex - acest sistem va permite sa calulati sume totale in $ a unor monedele forex.
- Sistem war /turfs - acest sistem permite factiunilor de tip mafii sa se "razboiasca" pentru teritorii. Aceste teritorii se afla in Los Santos, San Fierro, Las Venturas. Cu cat mai multe teritorii detinute cu atati mai multi bani primeste factiunea la fiecare payday in seiful factiunii.
- Sistem seif factiune - acest sistem permite membrilor factiunilor sa depuna bani, drugs, mats in seiful factiunii, in schimbul banilor depusi fiecare membru va primi drugs / mats. Liderul poate extrage sume din seif si oferi salarii / preme membrilor.
- Sistem Pariuri cai si Lotto(Jackpot)
- +++ Multe alte sisteme pe care va lasam sa le descoperiti singuri.

Serverul nostru dispune si de un UCP prietenos find usor de folosit : LINK

Mai jos o sa va explic o parte din sistemele noastre UNICE :

☼ Sistem Forex - Pe serverul nostru pe langa traditionalii dolari $$$ exista si monede de schimb FOREX. Mai jos v-am detaliat acest sistem.
Comanda aferenta contului Forex este /forex (afiseaza toate detalile si comenzile disponibile) comanda se poate folosi numai din Sediul Forex.

GoldBar : un GoldBar nu are o valoare fixa, valoarea lui variaza in functie de cativa factori foarte importanti, cum ar fi: inflatia, economia, rezervele de $ ale trezoreriei nationale. Cota de vanzare/cumparare GoldBars se poate schimba maxim odata pe zi, minim odata pe luna. Un Goldbars poate avea o valoare minima de 10.000$ si o valoare maxima de 135.000$
PlatiumBar : PlatinumBars se pot achizitiona doar cu moneda de schimb GoldBar nu cu cash $. Cota de vanzare/cumparare a unui PlatinumBar se stabileste in functie de inflatia monedei GoldBars si se poate schimba maxim odata pe luna si minim odata la 3 luni. Momentan pretul unul PlatinumBar este de 5Goldbars.

Inflatia creste: cand se cumpara GB (daca inflatia creste prea mult, nu se mai pot cumpara GB, ci doar vinde pana inflatia ajunge la cote normale)
Inflatia scade: cand nu se cumpara ori cand se vand prea multi GB intr-o zi (daca inflatia este prea scazuta nu se mai pot vinde GB, ci doar cumpara pana inflatia este stabilizata).
Inflatia nu este afactata la cumpararea de PB (PlatiumBar).
Inflatia se calculeaza si in functie de fondurile Banci Nationale/Trezoreriei San Andreas cat si economia serverului.
Pentru tranzactiile de vanzare GoldBars se percepe un comision de tranzactie/transformare in $ de 9%. Pentru tranzactii in Platinumbar nu se percep comisioane/costuri extra.

Cu acesta platforma se pot cumpara urmatoarele :
Sloturi extra pentru vehicule personale;
Sloturi extra pentru resedinte personale;
Sloturi extra pentru afaceri personale;
Masini de colectie;
Case Forex (mape UNICE);
RespectPoints;
Minus Warnings;
Minus FactionWarnings;
Toate skillurile la toate joburile.
☼ Sistem nivel RolePlay.
Fiecare jucator nou va incepe cu un nivel de cunostinte RP. Nivelul va fi 0. Nivelul RP va aparea la status.
Pentru a capata un nivel cat mai de cunostinte RolePlay, va trebuii sa va inscrieti la anumite cursuri RolePlay, la seminare si bineinteles sa luati niste teste cu dificultati diferite in functie de level-ul RP pe care doriti sa il aveti.
Nivelul RolePlay va fi maxim 5, nivelul RolePlay va putea ajunge si la -3.
Pentru ce aveti nevoie de aceste nivele?
--Nivelele RolePlay va vor ajuta sa obtineti functii importante pe server, cum ar fi : Lider, Helper, Admin. (Nivel RolePlay 3+)
--Jucatorii cu nivel scazut 0; -1 vor fi catalogati drept jucatori No-RP, asta inseamna ca vor intra greu in factiuni si nici nu vor avea sanse la functiile mentionate mai sus.

☼ Serverul dispune de peste 350 resedinte care valoreaza incepand de la 30.000 $ pana la 20.000.000 € (palate), cu leve intre 2-30, cat si peste 35 de afaceri personale.
☼ Serverul nostru dispune de HQ-uri pentru factiuni UNICE.
☼ Serverul nostru dispune de 13 joburi, curand vor mai fi adaugate 3.
☼ Serverul nostru are in total 16 factiuni.
Factiunile se afla in toate cele 3 orase, Los Santos; San Fierro; Las Vegas. In fiecare oras veti gasi 2 mafi.

☼ FACTIUNI Guvernamentale & Pasnice :
Los Santos Police Departament
Federal Bureau of Investigation
SA Army
Medical Department
The Government
Taxi
School Instructor
News Reporters
Remorcari Auto
​☼ FACTIUNI Neguvernamentale & Mafi :
Hitman Agency
The Triads
Cobras M&G
Grove ST
Hooligans BGD
Yakuza

| Constantin_Antonio_1920 a răspuns:

Asta e cel mai tare sv de roleplay va rog cand intrati spuneti ca va adus yoo_anto1

| Schipi97 a răspuns:

Forteam este un server de sa-mp rpg cu un gm unic in Europa.Detalii :
Factiuni:
Police Departament
Federal Bourneau Of Investigations (FBI)
National Guard
Grove Street
Ballas Gang
Russian Boys
Los Fiore
HeadHunterz
Yakuza
Studio ProTv
Hitman Agency
Taxi ABC
Primarie
NFS

Joburi :
Pescar (Castiguri incepand de la 10k pana la 130k)
Miner
CarJacker
ArmsDealer
Mechanic
Trucker
BusDriver
SMURD
PostMan
Furniture Dealer
Beach Career

Alte informatii:
- HQ pentru fiecare factiune
- Sonerie la case ( tastati /sonerie,iar cel ce e inauntru primeste un mesaj "cineva suna la usa casei tale,iesi sa vezi cine e...")
- Sistem de viol
- Bomba(terorism)
- Dialog login/register
- Sistem permis de conducere (sala + oras)
- Infobox taxi/bus,permis,logare!
- Porti,bariere pentru politie si mafii!
- Sistem de spart magazine!
- Sistem trunk
- Sistem de tunat
- Sistem de notite ( /anotite /cnotite /snotite)
- Sistem de diplome ( /adiplome /diplome) - inveti limbi straine la libraria LS
- Sistem - puncte de suspendare pentru permisul de conducere!
- Pentru politie sunt flashbang-uri, fumigene, sistemul de tazer este cu electrosoc ( /electrosoc /relectrosoc )
- Sistem - chemare intariri LSPD (/intariri - toti din poltiie primesc un mesaj ca X are nevoie de ajutor si va fi plasat un checkpoint cu locatia lui!
- Spalatorii haine ( exista o bara deasupra HP-ului, iar cand se umple trebuie sa va spalati, fiindca va scade viata)
- Club + parcare in locul restaurantului de la LSPD!
- Bandane pentru cei din gang-uri.
- Locatii ale factiunilor 80% unice!
Mai multe puteti vedea direct pe server, nu mai tin minte tot pentru a mai descrie!

Comenzi Politie
:: Politie :: {E0EAF8} (/r)adio (/d)epartment (/m)egafon (/su)spect /mdc /arestez /deservici /pcautati");
:: Politie :: /civilpd /controlez /controlezpo /confisc /amenda (/guv)ern /ram /swat /aswat /copuntie");
:: Politie :: /intariri /faraintariri /ultimapel(/tlc) /iaulicenta /leg /dezleg /undercover /electrosoc /relectrosoc");
:: Porti PD :: /dusa /dcelula /icelula /dsecret /isecret");
:: Baricada :: /crearebaricadalunga(/cbl) /stergerebaricadalunga(/sbl) /creareperete(/cp) /stergereperete(/sp) /crearecon(/crc) /stergerecon(/sc)");
:: Baricada :: /crearefum(/cf) /stergerefum(/sf) /crearebaricadascurta(/sbs) /stergerebaricadascruta(/sbs)");
:: Carnet :: /daupuncte /scotpuncte /vezipuncte");
:: Altele :: /flashbang /nightvision");

IP:93.119.26.243:7777 Forum:www.ForTeam.ro/forum Scripter:RedForce

| Serb_Geanina_1996 a răspuns:

Unde il gasesc
fuu

| Stal1N a răspuns:

[center][size=14pt]! Soft Gaming RPG![/size]

[img]http://postimage.org/image/564pxxlat/[/img]

HostName: Soft-Gaming RPG - Soft today, hard tommorrow!
Address: soft-gaming.samp.ro:7777
Players: 40 / 50
Ping: *
Mode: SG:RPG v0.2
Map: Los Santos

Acum sa va prezint serverul nostru de samp.
Este un server foarte bine lucrat, scipterul nostru are potential foarte mare.
Avem 13 factiuni,teritorii de war, sistem unic de spart banca, sistem de coinuri, fastevent.
La noi garantat nu o sa va plictisiti deoarece adminii fac foarte multe evenimente cu premii mari, chiar si masini personale.
Avem 186 de case impartite in mai multe cartiere(VineWood, Temple, Zona Marina, Glen Park, Plaja) si in cateva mai imprastiate.
Avem 280 de vehicule personale de aproape toate tipurile, la preturi normale.
20 de biz-uri de toate tipurile.
Admini si gamemaster foarte prietenosi.

Acum sa va prezint fiecare lucru mai pe larg:

Cum ziceam avem 13 factiuni:

[b][color=blue]Los Santos Police Department[/color]
[color=blue]Federal Bureau of Investigations
Red County Sheriff Department[/color]
[color=navy]Los Santos Council[/color]
[color=limegreen]Seville Boulevard Families[/color]
[color=black]Corleone Famiglia[/color]
[color=green]Yakuza[/color]
[color=purple]Glen Park OG's
[/color][color=yellow]The Hell Angel's MC[/color]
[color=teal]Los Santos Riffa[/color]
[color=pink]News Reporter[/color]
[color=beige]Tow Car Company[/color][/b]

Am ales Red County Sheriff Department si nu National Guard, deoarece e mai unic si mai rp(chiar daca nu e un server rp, se tine cont si de asta foarte mult)

Teritoriile de war:

Avem 18 teritorii de war, lucrate foarte bine.
Sunt localizate in ls si aproape de ls.
Daca omori un adversar la war primesti 1000$, iar daca esti omorat pierzi 500$.
Sunt 2 aliante, acestea ar fi Corleone Famiglia-Glen Park-Hell Angel's MC si Seville Boulevard-Yakuza-Los Santos Riffa.
O factiune poate detine maxim 6 teritorii, iar pentru fiecare la payday primeste in seiful factiunii bani, droguri si materiale.
Cateva poze: http://postimage.org/gallery/91qas2g/939f413d/

Sistemul de rob:

Sistemul de rob e facut foarte inteligent.
Totul incepe prin a merge la un magazin 24/7 si sa-ti cumperi hacking device.
Ajuns la banca tastezi comanda /rob, deschizi un laptop si incepi sa spargi codurile bancii.
Apoi ajungi intr-o camera unde vezi o usa de seif, plantezi o bomba.
Te dai in spate si astepti sa explodeze, daca ai reusit si bomba a distrus usa.
Poti intra in acel seif si sa furi sacul cu bani, apoi iesi din banca repede pana nu vine politia.
Iei o duba de langa banca si trebuie sa duci sacul cu bani ca sa primesti banii.
Poti castiga intre 25.000$ si 250.000$,dar ce conteaza cu adevarat e aventura.
Cateva poze: http://postimage.org/gallery/16kyvywe/2a0bd139/

Sistem-ul de coinuri:

Am facut acest sistem ca un fel de moneda pentru serverul nostru.
Iti poti cumpara cont premium, rp boost, skill max la job.
Contul premium e de 3 feluri:gold, silver, bronze.
Fiecare are e foarte avantajos, o sa vi-l prezint pe cel gold.
Skill maxim la 3 joburi, Nrg-Infernus-Maverick, Interest 1.0, droguri si materiale primiti de la admini, Hidden Color pe masinile pers.
si Respect Points raman dupa /buylevel daca aveti mai mult decat trebuia.
La fiecare payday primiti 1 coin, dar puteti achizitiona coinuri si cu euro.
O poza: http://postimage.org/image/q6wozsrml/

Sa va prezint stafful nostru:

Owneri: Don_Semaka - Boom - GForce - Stal1N
co-Owneri: Pheonix - Arcahngel.
Scripter: Boom
Mapper: GForce
Forum: www.soft-gaming.ro
Forum-Guy: HypnoseFTW
Ip/Dns: soft-gaming.samp.ro

! La inceput primiti lvl10+10kk sa va cumparati o masina personala + o casa!
! Daca aduceti un player, primiti 250k+3rp+3coinuri si o sansa foarte mare in viitor la gamemaster![/center]

| NyckyB a răspuns:

Gta-blackhosting.zapto.org:7777 -dam lv 4 din prima + bani pentru masini personale (3)

| Chucky a răspuns:

Intrati pe acest server de roleplay :
este super sunt cei mai de treaba admini Primiti de la inceput lv 3 2masini personale + 3 arme infinite!
Intrati si nu veti fi dezamagiti!