| Oricinesioricare a întrebat:

Unitate PC Digital StartSelect Intel Core i3-2100 3.1GHz, 4GB DDR3, 500GB +placa video integrata Intel hd graphice 2000 merge csgoul pe aceste specificatii?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

"merge". Bine rau..nu prea. Dar "merge".

| Emanuel9598 a răspuns:

Nu-l Recomand o sa mearga oribil, daca ai deja sistemul poti incerca. Oricum mai bine cumperi un system Diaxxa Smart Choice: https://www.cel.ro/......CU0Njwn-l/ Sistemul asta in 1300 de lei duce orice joc nou aparut intr-un framerate decent cu toate pe low. Acest lucru se datoreaza procesorului Ryzen3 2200G care are o grafica integrate extrem de buna ce isi face treaba perfect cu 2gb ram alocati din cei 8gb ram ce ii are sistemul, are o sursa puternica de 550w. 8gb ram ddr4 2666mhz dintre care numa' 2 sunt ocupati pentru grafica integrata Procesorul diaxxa pe langa grafica integrate extrem de buna mai are si 4 nuclee 4thread-uri in 4 module si ruleaza la frecventa de 3. 5ghz. Hard de 1tb. Pe scurt e un system bun si ceea mai buna variant la pretul de 1300 lei. Benchmark cu sistemul daca esti interest: https://www.youtube.com/watch?v=Xw-LEdczmPM Benchmark-urile sunt mai incolo in acest video.