| mariusnadsir a întrebat:

Buna TPU ce placa video imi recomandati la sistemul acesta: procesor dual core Intel celeron G530 PLACA DE BAZA ASROCK H61MVGS 6GB DDR3 HDD SAMSUNG 500GB ACUM AM PLACA INTEGRATA PE EL DAR DORESC CEVA MAI BUN VA ROG SA MA AJUTATI!

Răspuns Câştigător
| SpecialistIT a răspuns:

Eu as merge pe minim GT630 cu DDR5: http://www.mediadot.ro/......24mb-gddr5

Bafta!

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Recomand o placă video cu chipset Nvidia ce are un minim 1Gb, un ceas de fergvență a procesorului grafic de 1000 mz, la ram merge și un GDDR3(dacă nu ai bani de un GDDR5) și o lățime de bandă de 128 biți pe slot PCI E v3, că văd că placa ta de bază suportă acest tip de interfață.Ca prodicători îți recomand Palit, MSI(cei mai de încredere) Gigabyte sau Asus.Succes

| buzucan a răspuns:

Http://recomandare.info/placa-video-sfaturi-de-achizitie.html eu zic sa citesti aici ca sa-ti faci o idee, baietii de acolo sunt profi si iti pot recomanda ceva ok

| SSWK a răspuns:

Buget?